Diplomski studij njemačkog jezika i književnosti - dvopredmetni studij

Naziv studija: Diplomski studij njemačkoga jezika i književnosti (dvopredmetni studij)

Razina studija: sveučilišni diplomski studij

Oblik studija: redoviti studij

Trajanje studija: 4 semestra

Uvjeti upisa na studij : Prosjek ocjena od  3,5 na završenom preddiplomskom studiju

O studiju: Diplomski studij njemačkoga jezika i književnosti moguće je upisati kao dvopredmetni studij u kombinaciji s drugim dvopredmetnim studijima pri Filozofskome fakultetu u Rijeci te sa studijem informatike pri Odjelu za informatiku Sveučilišta u Rijeci. Nastava stručnih kolegija iz područja germanistike odvija se na njemačkome jeziku, a dio nastave drže izvorni govornici (uključujući strane lektore i jezične asistente).

Kompetencije koje se stječu završetkom studija i mogućnost zaposlenja nakon završetka studija: Nakon završena diplomskog studija njemačkoga jezika i književnosti studenti stječu akademski naziv magistar/magistra edukacije njemačkoga jezika i književnosti. Diplomski studij njemačkog jezika i književnosti omogućuje usvajanje i razvoj širokog raspona profesionalnih vještina nužnih za izvođenje nastave njemačkog jezika na svim obrazovnim razinama. Budući nastavnik njemačkog jezika znat će planirati, pripremiti i izvoditi nastavu njemačkog jezika koristeći se pritom različitim strategijama i izvorima poučavanja. Znat će prepoznati razvojno-specifične osobine učenika i prema tome planirati i izvoditi nastavu što će pridonijeti motivaciji učenika i uspješnoj interakciji na satu njemačkog jezika. Uz nastavničke kompetencije diplomskim studijem njemačkog jezika i književnosti stječe se i visok stupanj poznavanja njemačkog jezika (C2) kao i vještine potrebne za obavljanje raznovrsnih djelatnosti u različitim društvenim područjima, osobito u gospodarstvu za koje je nužno poznavanje njemačkog jezika kao jednog od najznačajnijih jezika Europske unije. Osim navedenog, na studiju njemačkog jezika i književnosti student stječe osnovne kompetencije za obavljanje prevodilačkih poslova. Magistar/magistra edukacije njemačkoga jezika i književnosti može pronaći zaposlenje u struci u školama kao predavač njemačkoga jezika, zatim u javnim medijima, nakladništvu, kulturnim ustanovama, diplomaciji te prevodilačkim poslovima.

Mogućnost nastavka obrazovanja: Nakon završena diplomskoga studija moguć je nastavak obrazovanja na odgovarajućim doktorskim studijima.

Studijski program: