Završna konferencija projekta “Lady” – istraživanje nasilja nad starijim ženama

Udruga Vida u suradnji s Centrom za ženske studije pri Filozofskom fakultetu u Rijeci organizira završnu konferenciju projekta završnu konferenciju projekta “Lady” - istraživanje nasilja nad starijim ženama koja će se održati 30. studenog 2018. s početkom u 9:00 sati na Filozofskom fakultetu u Rijeci (prostorija 138, 1.kat).

Jednodnevna interdisciplinarna, znanstveno-stručna konferencija namijenjena je stručnjacima/kinjama i znanstvenicima/cama na nacionalnoj razini, a koji/e su povezani s problematikom obiteljskog nasilja, perspektivama starijih građana/ki te javnim politikama koje se odnose na rodnu ravnopravnost.

Konferencija će predstaviti rezultate projekta "Lady", nakon čega slijede stručnjačke perspektive o problematici nasilja nad starijim osobama koji su se s rodno-uvjetovanim obiteljskim nasiljem nad starijim ženama susreli u radu institucija i udruga te u drugim sferama svog profesionalnog rada.

Pozivamo sve zainteresirane da prisustvuju konferenciji.