Deveti Dan povijesti umjetnosti u Rijeci – 15.3.2019.

Studenti povijesti umjetnosti Filozofskog fakulteta u Rijeci i članovi Kluba studenata povijesti umjetnosti ARTeFACT pri Društvu povjesničara umjetnosti Rijeke organiziraju IX. Dan povijesti umjetnosti koji će se 15. ožujka 2019. godine održati na Filozofskom fakultetu u Rijeci.

Tema ovogodišnjeg dana je „primijenjena umjetnost“. U jutarnjem dijelu održat će se predavanja pozvanih stručnjaka i studenata, u kojima će se problematizirati zadana tema. U prostorijama Akademije primijenjenih umjetnosti Rijeka održat će se radionice predviđene za učenike osnovnih i srednjih škola, studente i građane.

U popodnevnim satima u Pomorskom i povijesnom muzeju otvorit će se izložba Riječke „primijenjene“ priče koja je osmišljena u suradnji s PPMHP-om i Spomeničkom knjižnicom i zbirkom Mažuranić-Brlić-Ružić. Sve informacije dostupne su na artefact.com.hr.