Stručno usavršavanje Suvremene teme iz talijanistike – Corso di aggiornamento: L'italianistica contemporanea: lingua, comunicazione e cultura italiana

U srijedu, 17. travnja 2019. g., s početkom u 14 sati, na Filozofskom će se fakultetu u Rijeci održati prvi dio Stručnog usavršavanja Suvremene teme iz talijanistike, namijenjen nastavnicima humanističkih i prirodoslovnih predmeta u školama s talijanskim kao nastavnim jezikom te općenito svim nastavnicima koji se u nastavnom procesu služe talijanskim jezikom, a otvoren i za sve ostale zainteresirane.

Stručno usavršavanje provodi Odsjek za talijanistiku u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje (AZOO), Talijanskim Institutom za Kulturu u Zagrebu, Narodnim Sveučilištem u Trstu, Talijanskom Unijom i uz podršku Ministarstva vanjskih poslova Republike Italije.

Prijave su u tijeku, a ovdje možete preuzeti prijavnicu i program prvog dijela. Ispunjene prijavnice poslati na e-mail adresu: iva.persic@uniri.hr.

Mercoledì 17 aprile 2019, con inizio alle ore 14:00, si terrà alla Facoltà di Lettere e Filosofia di Fiume la prima parte del Corso di aggiornamento L'italianistica contemporanea: lingua, comunicazione e cultura italiana, indirizzata agli insegnanti di materie umanistiche e scientifiche delle scuole con lingua d’insegnamento italiana, nonché a tutti gli insegnanti ed educatori che nel loro processo didattico utilizzano la lingua italiana e a tutti gli altri interessati.

Il Corso di aggiornamento è organizzato dal Dipartimento di Italianistica in collaborazione con l'Agenzia per l’Educazione e la Formazione (AZOO), l’Istituto Italiano di Cultura di Zagabria, l’Università Popolare di Trieste, l’Unione Italiana e con il sostegno del Ministero degli Affari Esteri della Repubblica Italiana.

Le iscrizioni sono aperte: in allegato trovate il modulo di notifica e il programma della prima parte. I moduli di notifica compilati vanno inviati all’indirizzo e-mail: iva.persic@uniri.hr.