Poziv na 2. Ljetnu školu Logike: jezik, argumentacija i kritičko mišljenje

Centar za logiku i teoriju odlučivanja Sveučilišta u Rijeci u suradnji s Katedrom za logiku i teoriju znanosti Odsjeka za filozofiju Filozofskog fakulteta u Rijeci te Udrugom studenata filozofije Furija imaju zadovoljstvo pozvati Vas na 2. ljetnu školu Logike: jezik, argumentacija i kritičko mišljenje, koja će se održati od 23. do 28. rujna 2019. na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci.

Ljetna škola namijenjena je studentima svih razina studija, kao i ostalima koji su zainteresirani i žele proširiti svoje znanje iz područja neformalne i formalne logike, filozofije logike i jezika, teorije argumentacije te kritičkog mišljenja. Program Ljetne škole sastoji se od pozvanih predavanja, studentskih izlaganja, radionica i okruglih stolova od kojih izdvajamo:

Predavanja:
dr. sc. Miša Arsenijević: Modalnost i vrijeme: problem indeterminizma
dr. sc. Igor Bajšanski: Psihologija zaključivanja
Gabriela Bašić: Uvod u pragmadijalektiku
dr. sc. Martina Blečić: Što je pragmatika?
dr. sc. Dušan Dožudić: Iskazi identiteta
dr. sc. Ines Skelac: Wittgenstein i problem inferencijalnosti
dr. sc. Nenad Smokrović: Logičke osnove neformalne logike
dr. sc. Danilo Šuster: Neformalna logika i logičke pogreške
dr. sc. Majda Trobok: Logika u matematici i prirodnim znanostima

Radionice:
Gabriela Bašić: Argumentacija u teoriji i praksi
dr. sc. Ines Skelac: Logika u prirodnom jeziku

Okrugli stolovi:
Evaluiranje neformalnog argumenta
Kritičko mišljenje i kurikularna reforma

Za sudjelovanje u Ljetnoj školi potrebno je ispuniti prijavni obrazac dostupan na linku: https://forms.gle/4dbmmEMtiSy6VZ9r7 NAJKASNIJE do 15. rujna 2019.

Za sudionike izvan Rijeke bit će osiguran smještaj i ručak. Za sudionike kojima je potrebno osigurati smještaj uz obrok kotizacija iznosi 150 kuna (20 eura), a uplaćuje se pri dolasku. Za sudionike Sveučilišta u Rijeci sudjelovanje je besplatno.

Detalje o Ljetnoj školi uključujući program, informacije o smještaju, prehrani i dr. dostavit ćemo Vam putem elektroničke pošte tijekom rujna. Za eventualna pitanja i dr. možete nam se obratiti mailom na: summer.school.philosophy@gmail.com

Veselimo se vašem dolasku!