Poziv na radionicu "Partikel-/Präfixverben und Spaß am Unterricht? Einfach untrennbar!"

Austrijska knjižnica Rijeka u suradnji s Austrijskim kulturnim forumom u Zagrebu poziva na radionicu dr. sc. Matthiasa Prikoszovitsa sa Sveučilišta u Beču Partikel-/Präfixverben und Spaß am Unterricht? Einfach untrennbar! koje će se održati u srijedu, 15. siječnja 2020. godine u 10,15 sati na Filozofskom fakultetu u Rijeci, F-501.

Njemački čestični i prefigirani glagoli često predstavljaju pravi izazov za one koji uče njemački kao strani jezik – bez obzira na njihov materinji jezik. Na ovoj radionici u prvom će redu biti govora o tome na što nastavnici njemačkog kao stranog jezika prilikom svojih izlaganja o djeljivim i nedjeljivim glagolima trebaju pripaziti.

Matthias Prikoszovits bavi se znanstvenim radom od 2017. g. kao znanstveni suradnik u stručnom području Njemački kao strani jezik/Njemački kao drugi jezik na Odsjeku za germanistiku Sveučilišta u Beču s težištem na strukovno usmjerenom razvoju kurikuluma.

Veselimo se dolasku!

.