Događanje

Ljetna škola ComFas: Fascism, Antisemitism, and the Holocaust: Theory, Methodology, and Case Studies

10.07.2023.

— 14.07.2023.

— 15:00

h

_Radionica

• FFRI

Na Filozofskom fakultetu u Rijeci od 10. do 14. srpnja 2023. odvijati će se ljetna škola o fašizmu, antisemitizmu i Holokaustu u organizaciji dr. sc. Lovre Kralja s Odsjeka za povijest i Dr. sc. Constantina Iordachija sa Central European University.

Cilj ljetne škole je pružiti uvid sudionicima u najrecentnije teorije i metode u istraživanju spomenutih tema, te predstaviti prednosti integriranog pristupa.

Predavanja će održati vodeći stručnjaci specijalizirani za studije fašizma, antisemitizma i Holokausta koji dolaze sa sveučilišta iz Austrije, Njemačke, Velike Britanije i Hrvatske.

Na ljetnoj školi sudjelovati će dvanaest sudionika, uglavnom doktorskih studenata i mladih istraživača koji dolaze iz različitih zemalja poput  Nizozemske, Poljske, Rumunjske, Italije, Sjeverne Makedonije, Srbije, Češke, Grčke i Kanade.

Podijeli događanje na