Odsjek za talijanistiku

Titula, ime i prezimeProstorijaE-mailTelefon
PročelnikIzv. prof. dr. sc. Corinna Gerbaz GiulianoF-514cggiuliano@ffri.uniri.hr051/265 784
TajnikIvan BarišićF-502-503ivan.barisic@ffri.uniri.hr051/265 619
Nastavnik mentor za brucošeDr.sc. Maja ĐurđulovF-513mdjurdjulov@ffri.uniri.hr051/265 789
Erasmus koordinatorDoc.dr.sc. Isabella MatticchioF-449isabella.matticchio@uniri.hr051/265 792
ECTS koordinatorDr.sc. Maja ĐurđulovF-513mdjurdjulov@ffri.uniri.hr051/265 789
Koordinator za znanostDr. sc. Iva PeršićF-513iva.persic@uniri.hr 051/265 789

Nastavnici

NastavnikProstorijaE-mailTelefon
Prof.dr.sc. Michelle CortelazzoF-436cortmic@unipd.it051/669 216 
Prof.dr.sc. Elvio Baccarini F-418 elvio.baccarini@ffri.uniri.hr 051/265 641 
Prof.dr.sc. Franco Finco F-436 francofinco@gmail.com 051/669 216 
Prof.dr.sc. Fabio Polidori F-436 polidori@units.it  051/669 216 
Prof.dr.sc. Luca Malatesti F-422 lmalatesti@ffri.uniri.hr 051/265 650 
Izv.prof.dr.sc. Gianna Mazzieri-SankovićF-514 gmazzieri@ffri.uniri.hr 051/265 783 
Izv.prof.dr.sc. Corinna Gerbaz GiulianoF-514 cggiuliano@ffri.uniri.hr 051/265 784 
Doc.dr.sc. Stefano Ondelli F-436 sondelli@units.it 051/669 216 
Doc.dr.sc. Fabio Romanini F-436 fromanini@units.it 051/669 216 
Doc.dr.sc. Isabella Matticchio F-449 isabella.matticchio@uniri.hr 051/265 792 
Doc.dr.sc. Floriana Sciumbata F-436 fsciumbata@units.it 051/669 216 
Doc.dr.sc. Ivan JeličićF-436ivan.jelicic@ffri.uniri.hr051/669 216
Dr. sc. Valeria Benzi  F-436 vbenzi@uniri.hr051/669 216 
Dr.sc. Maja Đurđulov F-513 mdjurdjulov@ffri.uniri.hr 051/265 789 
Dr. sc. Iva PeršićF-513 iva.persic@ffri.uniri.hr 051/265 789 
Tomislav Pauletig, prof. F-436 tomislav.pauletig@ffri.uniri.hr051/669 216 

Vanjski suradnici

Vanjski suradnikProstorijaE-mailTelefon
Prof.dr.sc. Michele CortleazzoF-436 cortmic@unipd.it 051/669-216 
Prof.dr.sc. Franco Finco F-436 francofinco@gmail.com 051/669-216 
Prof.dr.sc. Fabio Polidori F-436 polidori@units.it 051/669-216 
Izv.prof.dr.sc. Stefano OndelliF-436 sondelli@units.it 051/669-216 
Izv. prof.dr.sc. Fabio RomaniniF-436 fromanini@units.it / rmnfba@unife.it051/669-216 
Dr.sc. Floriana Sciumbata F-436 fsciumbata@units.it 051/669-216 
Tomislav Pauletig, prof. F-436 tomislav.pauletig@ffri.uniri.hr 051/669-216 
Kristina Blagoni, prof. F-436 kristina.blecich@gmail.com 051-669-216 
NastavnikTermin konzultacijaProstorijaE-mail
Prof.dr.sc. Michelle CortelazzoNakon nastave i po dogovoruF-436cortmic@unipd.it
Prof.dr.sc. Elvio BaccariniSrijeda, 16:00 –17:30 sati
Četvrtak, 16:00-17:00 sati
F-418elvio.baccarini@ffri.uniri.hr
Prof.dr.sc. Franco FincoČetvrtak, 13:30 – 15:00 sati i po dogovoruF-436francofinco@gmail.com
Prof.dr.sc. Fabio PolidoriČetvrtak, 17:15- 18:00 sati i po dogovoruF-436polidori@units.it
Prof.dr.sc. Luca MalatestiSrijeda, 10:00-11:30 sati
Petak, 10:00-11:30 sati i po dogovoru
F-422lmalatesti@ffri.uniri.hr
Izv.prof.dr.sc. Gianna Mazzieri-SankovićSrijeda, 19:00-19:45 sati i po dogovoruF-514gmazzieri@ffri.uniri.hr
Izv.prof.dr.sc. Corinna Gerbaz GiulianoUtorak 11:15 –12:00 sati i po dogovoruF-514cggiuliano@ffri.uniri.hr
Doc.dr.sc. Stefano OndelliNakon nastave i po dogovoruF-436sondelli@units.it
Doc.dr.sc. Fabio RomaniniNakon nastave i po dogovoruF-436fromanini@units.it
Doc.dr.sc. Isabella MatticchioPonedjeljak, 14:00 –15:00 sati i po dogovoruF-449isabella.matticchio@uniri.hr
Doc.dr.sc. Floriana SciumbataNakon nastave i po dogovoruF-436fsciumbata@units.it
Dr.sc. Ivan JeličićČetvrtak, 11:00-12:00 i po dogovoruF-449ivan.jelicic@uniri.hr
Dr. Valeria Benzi, strana lektoricaNakon nastave i po dogovoruF-436vbenzi@uniri.hr
Dr.sc. Maja ĐurđulovUtorak, 11:00-12:00 sati i po dogovoruF-513mdjurdjulov@ffri.uniri.hr
Dr. sc. Iva PeršićPonedjeljak, 11:00-12:00 sati i po dogovoruF-513iva.persic@ffri.uniri.hr
Tomislav Pauletig, prof.Ponedjeljak 18:00-19:00 sati i po dogovoruF-436tomislav.pauletig@ffri.uniri.hr
Kristina Blagoni, prof.Nakon nastave i po dogovoruF-436kristina.blecich@gmail.com
  • Iva Peršić obranila doktorsku disertaciju

    U srijedu 14. prosinca 2022. Iva Peršić, asistentica na Odsjeku za talijanistiku Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, obranila je doktorsku disertaciju pod naslovom „L’analisi degli errori nella produzione scritta nelle scuole con lingua d’insegnamento italiana in Croazia“ („Analiza pogrešaka u pisanoj produkciji u školama s talijanskim nastavnim jezikom u Hrvatskoj“ – mentorica izv. prof. dr. sc. […]

    Pročitaj više

  • Susret Odsjeka za talijanistiku s delegacijom AFIM-a

    Dana 3. studenog 2022. godine u 10 sati u predavaonici 204 Odsjek za talijanistiku ugostit će delegaciju AFIM-a (Associazione Fiumani Italiani nel Mondo) koja će studentima i nastavnicima Odsjeka predstaviti svoje aktivnosti i publikacije. Ovom će prilikom AFIM dodijeliti tri nagrade za najbolje diplomske radove studentima talijanistike koji su diplomirali posljednjih godina, a čije su […]

    Pročitaj više

  • Radionica čitanja i pisanja „Ti racconto l’Italia“

    Povodom obilježavanja Tjedna talijanskoga jezika u svijetu, u četvrtak 20. listopada 2022. od 16 do 18 sati u predavaonici F-501 za studente talijanistike održat će se radionica čitanja i pisanja pod nazivom „Ti racconto l’Italia“, koju organiziraju Upravni odjel za talijansku nacionalnu zajednicu i druge etničke skupine Istarske županije te projekt Laboratorio Formentini iz Milana […]

    Pročitaj više

Skip to content