Događanje

_Konferencija

• FFRI
  • Rijeka

Međunarodna konferencija Postcolonial, Decolonial, Postimperial, Deimperial bit će održana od srijede do petka, 15. do 17. svibnja 2024. na Filozofskom fakultetu na Kampusu Sveučilišta u Rijeci i Art-kinu Croatia u Rijeci.

Na konferenciji će sudjelovati veliki broj istraživačica i istraživača postkolonijalne i dekolonijalne teorije iz cijeloga svijeta, uz pozvana predavanja Priyamvade Gopal, Madine Tlostanove i Marije Todorove te prikazivanje filma Brijuni – A Necromantic Theatre Behzada Khosravi Nooria i Magnusa Bärtåsa u Art-kinu.

Konferenciju će otvoriti rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija i dekan Filozofskog fakulteta prof. dr. sc. Aleksandar Mijatović.

Mrežne stranice konferencije: https://revenant.uniri.hr/?page_id=1143

Konferencija je, bez naknade, otvorena javnosti i hrvatskoj akademskoj zajednici, uz prethodnu online registraciju na ovoj poveznici.

Podijeli događanje na