‘European Trends in Monument Protection with Particular Regard to the Carpathian Basin’

16.10.2024.

Dr. sc. Nikolina Belošević i izv. prof. dr. sc. Danko Dujmović su zajedno s kolegom Tonijem Ivetićem, konzervatorom-stručnim suradnikom iz Konzervatorskog odjela u Puli, te bivšim studentom povijesti umjetnosti pri OPU FFRI, sudjelovali u radu 7. Međunarodne konferencije o zaštiti spomenika s izlaganjem “Problems of Preservation of Cultural Landscape in Vodnjan Area”.

Konferencija je pod naslovom “European Trends in Monument Protection with Particular Regard to the Carpathian Basin” održana u dvorcu Karolyi, u mjestu Fehérvárcsurgó, u Mađarskoj, 11. i 12. 10. 2024. u organizaciji Odsjeka za povijest umjetnosti Sveučilišta u Pečuhu i Fundacije Joseph Károlyi.