Događanje

Stručno usavršavanje ‘Suvremene teme iz talijanistike – Corso di aggiornamento L’italianistica contemporanea: lingua, comunicazione e cultura italiana’

17.02.2023.

— 20.02.2023.

— 20:15

h

_Predavanje

• FFRI

U petak 17. veljače i ponedjeljak 20. veljače 2023. održat će se Stručno usavršavanje Suvremene teme iz talijanistike, namijenjeno nastavnicima talijanskoga (kao materinskoga i kao stranoga) jezika, učiteljima razredne nastave i odgojiteljima u odjeljenjima s talijanskim nastavnim jezikom, te općenito svim nastavnicima koji se u nastavnome procesu služe talijanskim jezikom, kao i za sve ostale zainteresirane.

Stručno usavršavanje je podijeljeno u tri modula (svaki u trajanju od 6 sati):

1. Talijanski jezik danas: upotrebe, funkcija i oblik – za nastavnike talijanskog jezika L1 (17. veljače 2023.) i L2/LS (20. veljače 2023.)
  2. Talijanski društvo, povijest i kultura u XX. stoljeću– za učitelje razredne nastave i odgojitelje (20. veljače 2023.)
  3. Čitalački put: vrijednosti i stvaralaštva u suvremenim tekstovima– za nastavnike humanističkih i prirodoslovnih znanosti (20. veljače 2023.)

Svi će se moduli održati na Filozofskom fakultetu u Rijeci, Sveučilišni kampus – Filozofski fakultet, Sveučilišna avenija 4. Modul namijenjen nastavnicima talijanskog L2/LS održat će se u hibridnom formatu – u prisutnosti i putem platforme Zoom.

Stručno usavršavanje provodi Odsjek za talijanistiku u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje (AZOO), Narodnim Sveučilištem u Trstu, Talijanskom Unijom i uz podršku Ministarstva vanjskih poslova Republike Italije.

Više informacija na: http://talijanistika.ffri.hr/?page_id=88

Možete nas kontaktirati i na broj telefona 051/265-789 ili na e-mail adresu: iva.persic@uniri.hr.

______________________________________________________________________________

Venerdì 17 febbraio e lunedì 20 febbraio 2023 si terrà il Corso di aggiornamento L’italianistica contemporanea: lingua, comunicazione e cultura italiana, indirizzato agli insegnanti di lingua italiana (come lingua materna e come lingua straniera), insegnanti di classe ed educatori nelle sezioni con lingua di insegnamento italiana, nonché a tutti gli insegnanti che nel loro processo didattico utilizzano la lingua italiana e a tutti gli altri interessati.

Il corso è suddiviso in tre moduli (ognuno della durata di 6 ore):

1. La lingua italiana oggi: usi, funzione e forma – per insegnanti di italiano L1 (17 febbraio 2023) e L2/LS (20 febbraio 2023)
  2. Società, storia e cultura italiane del Novecento – per educatori e maestri primari (20 febbraio 2023)
  3. Il percorso della lettura: valori e aperture nei testi contemporanei – per insegnanti di materie umanistiche e scientifiche (20 febbraio 2023)

Tutti i moduli si terrano negli spazi della Facoltà di Lettere e Filosofia di Fiume, nel Campus universitario di Tersatto (Sveučilišni kampus – Filozofski fakultet, Sveučilišna avenija 4). Il modulo indirizzato agli insegnanti di italiano L2/LS si svolgerà in modalità ibrida – in presenza e da remoto sulla piattaforma Zoom.

Il Corso di aggiornamento è organizzato dal Dipartimento di Italianistica in collaborazione con l’Agenzia per l’Educazione e la Formazione (AZOO), l’Università Popolare di Trieste, l’Unione Italiana e con il sostegno del Ministero degli Affari Esteri della Repubblica Italiana.

Per ulteriori informazioni: http://talijanistika.ffri.hr/?page_id=88

Potete contattarci anche al numero di telefono 051/265-789 o all’indirizzo e-mail: iva.persic@uniri.hr.

Podijeli događanje na