Događanje

Završna konferencija projekta Povijest, Povijest umjetnosti, Talijanistika, Germanistika – razvoj, unapređenje i provedba stručne prakse (PerPeTuUm aGile) UP.03.1.1.04.0053, Filozofski fakultet u Rijeci, četvrtak 02.03.2023., F-006

02.03.2023.

— 15:00

h

_Konferencija

• FFRI

Velika nam je čast i zadovoljstvo pozvati Vas na sudjelovanje na završnoj konferenciji projekta Perpetuum agile. Povijest, Povijest umjetnosti, Talijanistika, Germanistika – razvoj, unapređenje i provedba stručne prakse (PerPeTuUm aGile) trogodišnji je projekt Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci financiran bespovratnim sredstvima Europskog socijalnog fonda (ESF) te Operativnoga programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020.”, koji se provodi s ciljem unapređenja postojećih i razvijanja novih modela stručne prakse u studijskim programima Filozofskoga fakulteta u Rijeci. Projekt se provodi od 9. ožujka 2020. do 9. ožujka 2023. godine, a izvoditelji projektnih aktivnosti su odsjeci za povijest, povijest umjetnosti, germanistiku i talijanistiku.

Projekt PerPeTuUm aGile nastao je sa željom i potrebom rješavanja problema nedovoljne zastupljenosti stručne prakse u studijskim programima Filozofskoga fakulteta u Rijeci zbog kojih kompetencije studenata ostvarene tijekom studija nisu adekvatno prepoznate na tržištu rada. Suradnjom sa partnerima, kao i brojnim drugim dionicima, provedeni su razni oblici stručne prakse, dok je čitavim nizom edukacija, predavanja i stručnih usavršavanja u projektnim aktivnostima sudjelovao veliki broj studenata, nastavnog i nenastavnog osoblja.

Na ovoj završnoj konferenciji predstavit će se rezultati i učinci projekta, kao i njegova dugoročna održivost.

Program završne konferencije:

12:00-12:10 Pozdravni govori

prof. dr. sc. Gordan Jelenić, prorektor za znanost i umjetnost Sveučilišta u Rijeci

prof. dr. sc. Aleksandar Mijatović, dekan Filozofskog fakulteta u Rijeci

12:10-12:30 O projektu Perpetuum agile

doc. dr. sc. Kosana Jovanović, voditeljica projekta

Kratka pauza za kavu

12:4514:30 Motivacijski okrugli stol: Zašto je bitna stručna praksa? Iskustva partnera na projektu:

• Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja
  • Muzej suvremene umjetnosti Zagreb