Međunarodna konferencija ‘Crisis, Junctures, And Breaking Points’

11.06.2024.

Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci, u suradnji s Hrvatsko-kanadskim akademskim društvom (HKAD) iz Zagreba te međunarodnim udruženjem Wirth Alumni Network (WAN) stipendista kanadskog Sveučilišta u Alberti, organizira jednodnevnu međunarodnu i multidisciplinarnu konferenciju pod nazivom Crisis, Junctures, and Breaking Points: Understanding, Contextualizing, and Overcoming Crisis as Discourse na FFRI-u u četvrtak 13. lipnja 2024 u prostoriji F-206.

Konferencija tematizira alternativne pristupe postojećem medijskom diskursu o krizi iz perspektive humanističkih i društvenih znanosti i održava se pod pokroviteljstvom Veleposlanstva Kanade i Wirth Institute for Austrian and Central European Studies (dio međunarodne mreže Austrian Centers) pri Sveučilištu Alberta u Kanadi. Plenarno predavanje na temu Uncanny Organization and the Immanence of Crisis: The Public Sector, Neoliberalism, and Covid-19, održat će prof. dr. sc. Kevin Orr sa Sveučilišta St. Andrews (Škotska, UK).

Srdačno pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže,  sva predavanja na skupu otvorena za javnost. Prilažemo program, plakat i knjižicu sažetaka.