Događanje

h

_Konferencija, Znanost

• FFRI

Odsjek za filozofiju i Hrvatsko društvo za analitičku filozofiju pozivaju vas na konferenciju pod naslovom 24th edition of Contemporary Philosophical Issues PHILOSOPHY AND SOCIAL ISSUES.

Cilj konferencije je predstaviti nove teme i perspektive o središnjim pitanjima suvremene analitičke filozofije, uključujući i inovativne pristupe klasičnim filozofskim problemima. Neke od tema na konferenciji su: pojam mentalne bolesti i njegova pozicija u kaznenom pravu, pravo države na samoodređenje nasuprot prava građana na migraciju, Nietzscheansko poimanje vlasništva nad sebstvom, uvjeti uspješnosti govornih činova, kultura otkazivanja (cancel culture), opasnosti korporacija u današnjem svijetu, odgojna uloga književnosti, odnos kriminologije i filozofije, vrlina otvorenosti prema drugačijem mišljenju i evidencijalizam, problem sveznanja i logička posljedica, epistemologija distribuiranih sustava, te politički ekstremizam.

Info o gostujućim predavačima:

Sam Wilkinson (Sveučilište Exeter) bavi se pitanjima halucinacija, deluzija, psihoze, psihološke traume, te prirodom mentalne bolesti u području kognitivne znanosti, filozofije percepcije i filozofije emocija. Rafe McGregor (Sveučilište Edge Hill) je kriminolog i filozof koji se bavi temama pravednosti, kritičke kriminologije, policijske prakse i klimatskih promjena. Naglasak stavlja na sustavne probleme vezane za rasu, klasu, rod i nasilje.

Podijeli događanje na