Događanje

h

_Predavanje

• FFRI

Pri Odsjeku za germanistiku se u petak, 5. svibnja 2023. s početkom u 10.00 sati (prostorija F-205) održava predavanje „Didaktički potencijali grafičkog romana u nastavi njemačkog jezika na primjeru Mawilova djela Kinderland“. Predavanje će u organizaciji izv.prof.dr.sc. Petre Žagar-Šoštarić održati prof. dr. sc. Thomas Möbius (Sveučilište u Gießenu) i doc. dr. sc. Tihomir Engler (Sveučilište u Osijeku). Riječ je o predavanju u sklopu i u nastavku na radionicu „Grafički roman u nastavi“, a koja je prošle godine održana pri Justus Liebig Sveučilištu u Gießenu/ Njemačka, a čije će rezultate predstaviti predavači na primjeru grafičkog romana „Svijet djece“. Navedeni je roman djelo renomiranog njemačkog autora Markusa Witzela u kojemu se kroz temu sazrijevanja adolescenata problematizira sazrijevanje i cjelokupnog istočnonjemačkog društva uoči pada Berlinskog zida ujesen 1989. godine.

An der Abteilung für Germanistik findet am Freitag, dem 5. Mai 2023 um 10.00 Uhr (Raum F-205) ein Vortrag zum Thema „Didaktische Potentiale von Graphic Novel im Deutschunterricht am Beispiel von Mawils Kinderland“ statt. Prof. Dr. Thomas Möbius (Universität Gießen) und Univ.-Doz. Tihomir Engler (Universität Osijek) halten den Vortrag im Rahmen und im Anschluss auf den Workshop „Graphic Novel im Unterricht“, der im Vorjahr in Gießen stattgefunden hat, ab. Die angeführte Graphic Novel ist ein Werk des renommierten deutschen Autors Markus Witzel, worin am Beispiel des Heranwachsens von deutschen Adoleszenten zugleich der Reifeprozess der ostdeutschen Gesellschaft unmittelbar vor dem Fall der Berliner Mauer im Spätherbst 1989 thematisiert wird.

Podijeli događanje na