Događanje

h

_Izložba

• FFRI

24. svibnja u 17 sati, u Knjižnici Filozofskog fakulteta (F-304) otvara se izložba o mađarskom pjesničkom velikanu SÁNDORU PETŐFIJU (1823-1849) povodom 200. obljetnice njegovog rođenja.

Petőfi je u samo 26 godina života napisao gotovo 1000 pjesama. Petőfi kao mađarski pjesnik do dan danas ima nezapamćen utjecaj na svjetsku književnost: prevođen je na gotovo sve poznate jezike; njegovi prevoditelji često su zbog njega učili mađarski.

Izložbu će otvoriti Aleksandra Moslavac, voditeljica knjižnice i dr. Anna Mladenovics, ravnateljica Instituta Liszt – Mađarskog kulturnog centra iz Zagreba uz uvodne riječi Eszter Tamaskó, lektorice za mađarski jezik.

Program je ostvaren u suradnji Instituta Liszt – Mađarskog kulturnog centra iz Zagreba, Knjižnice Filozofskog fakulteta u Rijeci i Lektorata za mađarski jezik.

Podijeli događanje na