Događanje

h

_Predavanje

• FFRI

Odsjek za anglistiku Filozofskog fakulteta ima čast pozvati vas na predavanje koje će održati prof. dr. Warren Boutcher, Queen Mary University of London, pod naslovom “Shakespeare, Montaigne and the Global Early Modern“. Predavanje će se održati u utorak, 31. svibnja 2022. u 9:30 sati u dvorani F-139.

Warren Boutcher profesor je renesansnih studija na School of English and Drama, Queen Mary University of London i autor kapitalne dvotomne studije The School of Montaigne in Early Modern Europe (Oxford University Press, 2017). Istražuje kulturu vernakularnog humanizma, prevođenje u kontekstu intelektualne i kulturne povijesti te povijest ranonovovjekovne medijske kulture. Od 2021. voditelj je petogodišnjeg ERC projekta Textuality and Diversity: A Literary History of Europe and Its Global Connections, 1545-1661.

Podijeli događanje na