Događanje

Poziv na predstavljanje ‘Centra za istraživanje Holokausta i genocida na jugoistoku Europe’

22.01.2024.

— 15:30

h

_Konferencija, Predavanje, Znanost

• FFRI

Zadovoljstvo nam je podijeliti najavu o otvorenju Centra za istraživanje Holokausta i genocida na jugoistoku Europe koje će se održati na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci u ponedjeljak 22. siječnja 2024. u 10:00 sati u predavaonici 006.

Osnivanje Centra za istraživanje Holokausta i genocida označava važan korak u našoj predanosti unapređivanju znanja, njegovanju akademske suradnje, kao i očuvanju sjećanja na povijesne događaje koji su oblikovali naš svijet. Naša vizija je poticati lokalna, mikropovijesna, komparativna, interdisciplinarna i transnacionalna istraživanja Holokausta i drugih genocida.

Centar također ima za cilj služiti kao mjesto rigoroznog istraživanja i pažljive refleksije. Nadalje, misija Centra jest povećanje vidljivosti znanstvenika koji se bave istraživanjem jugoistoka Europe, a s ciljem premošćivanja jaza između lokalnih i globalnih studija Holokausta i genocida.

Podijeli događanje na