Događanje

Tips and tricks razredništva – radionice za buduće nastavnike i stručne suradnike

05.05.2023.

— 11:00

h

_Radionica

• FFRI

Pozivamo vas na Tips and tricks razredništva – dvije radionice koje će se održati 5. svibnja 2023. (F – 232) i 12. svibnja 2023. (F – 230) od 9:15 do 11:00 sati.

Na radionicama će biti obrađene sljedeće teme:

– detaljno upoznavanje s e-dnevnikom i e-maticom (praktični primjeri i rješavanje zadataka u grupama)
– svakodnevne priče iz života jednog razrednika
– odnos razrednika sa stručnim suradnikom, ravnateljem i razrednim vijećem
– uspostavljanje kvalitetnog odnosa s roditeljima
– izricanje pedagoških mjera učenicima (upoznavanje s Pravilnikom i postupcima izricanja, praktični primjeri, praćenje i analiza izostanaka učenika)
– pravni aspekti radnog odnosa (sklapanje Ugovora o radu, tablica tjednih zaduženja nastavnika i stručnih suradnika).

Radionice su osmišljene na način da sudionici prije početka predavanja sami odabiru teme koje ih najviše zanimaju od ponuđenih, kako bi se iste detaljno obradile. Cilj radionica je upoznati buduće nastavnike i stručne suradnike s praktičnim iskustvima jednog razrednika i nastavnika, kako bi se lakše nosili s izazovima razredničkog i nastavničkog posla u praksi.

O predavačici

Ena Stevović je doktorandica na Odsjeku za pedagogiju, magistra prava, engleskog jezika i književnosti te pedagogije. Također je i nastavnica mentorica s iskustvom rada u srednjim strukovnim i gimnazijskim programima kao nastavnica i razrednica te u osnovnoj školi kao stručna suradnica pedagoginja.

Po završetku radionica sudionici će dobiti potvrde o sudjelovanju.

Ljubazno molimo sve zainteresirane da svoje sudjelovanje na radionicama obvezno prijave na e-mail karijere@ffri.uniri.hr, navodeći sljedeće podatke:

Ime i prezime:
Studijski smjer:
Godina studija:

Veselimo se vašem dolasku!

Podijeli događanje na