Gostujuće predavanje prof. dr. sc. Marine Biti na Sveučilištu Yonsei (Seoul, Južna Koreja): „Lennon: Like Swimming in the Air in the Context of Historical Fiction“

20.10.2023.

Povodom nedavno objavljene knjige „Lennon: Like Swimming in the Air“, prof. dr. sc. Marina održala je gostujuće predavanje na Sveučilištu Yonsei u Seoulu.  Predavanje pod naslovom: „Lennon: Like Swimming in the Air in the Context of Historical Fiction“ održano je 17. listopada 2023. godine pred kolegama, doktorandima i diplomandima toga sveučilišta.

Profesorica Biti bila je pozvana u dvostrukoj ulozi; kao autorica fikcionalnog dramskog djela o Johnu Lennonu, ali i kao stilističarka i teoretičarka književnosti upoznata s paradigmama koje tvore žanr historijske fikcije u okvire kojega se njezino djelo situira.

Predavanje prof. Biti razotkrilo je metodološku kompleksnost obrade historijskoga korpusa povezana s glazbenom evolucijom i naprasno prekinutim životnim putem Johna Lennona, otvorivši uvide i u proces fikcionalizacije istražene građe te u konačnici i same tekstualne ishode toga procesa. Smjerove ovoga bogato dokumentirana predavanja moguće je pratiti iz popratne prezentacije.