Iva Peršić obranila doktorsku disertaciju

22.12.2022.

U srijedu 14. prosinca 2022. Iva Peršić, asistentica na Odsjeku za talijanistiku Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, obranila je doktorsku disertaciju pod naslovom „L’analisi degli errori nella produzione scritta nelle scuole con lingua d’insegnamento italiana in Croazia“ („Analiza pogrešaka u pisanoj produkciji u školama s talijanskim nastavnim jezikom u Hrvatskoj“ – mentorica izv. prof. dr. sc. Gianna Mazzieri-Sanković) pred stručnim povjerenstvom u sastavu: izv. prof. dr. sc. Corinna Gerbaz Giuliano, izv. prof. Dolores Miškulin, doc. dr. sc. Mia Batinić Angster. Dr. sc. Iva Peršić diplomirala je talijanski jezik i književnost pri Sveučilištu Jurja Dobrile u Puli, a doktorirala je na poslijediplomskom doktorskom studiju „Humanističke znanosti“ Sveučilišta u Zadru stekavši akademski stupanj doktora znanosti iz područja humanističkih znanosti, polja filologije.