Književna večer s Kristianom Novakom

17.05.2024.

U četvrtak 23. svibnja u 18 sati u caffe baru The Beertija u Rijeci, Slavka Krautzeka 12, održat će se književna večer s popularnim piscem Kristianom Novakom, koju će moderirati Mihaela Kajić.

Kristian Novak jedan je najpoznatijih  i najpopularnijih suvremenih hrvatskih pisaca. Dvostruki je dobitnik nagrade Tportala za roman godine (2014. i 2017.), književne nagrade „Ksaver Šandor Gjalski“ te „Fran Galović“. Objavio je romane Obješeni (2005.), Črna mati zemla (2013.), Ciganin, ali najljepši (2016.) i Slučaj vlastite pogibelji (2023.). Prema posljednjim trima nastale su popularne kazališne predstave.

Književna večer organizira se u sklopu studentskog projekta Što je popularno u popularnom romanu? voditeljice Mihaele Kajić, studentice kroatistike Filozofskog fakulteta u Rijeci. Projekt se provodi uz financijsku potporu Sveučilišta u Rijeci – Studentskog kulturnog centra.