Na Fakultetu održano predstavljanje MSU Zagreb

13.06.2022.
/ Vijesti /

10. lipnja 2022. na Filozofskom fakultetu u Rijeci Vesna Meštrić, voditeljica Zbirke Richter Zbirke Marie Luise Betlheim – radovi studenata i profesora Bauhausa te Mirta Pavić, voditeljica Odjela zaštite i restauracije, predstavile su Muzej suvremene umjetnosti Zagreb. Pritom su se osvrnule na njegovu povijest od osnutka 1954. g. pa do preseljenja u novu zgradu u Novom Zagrebu 2009. g. Prisutne su ukratko upoznale sa stalnim postavom muzeja, novim stalnim postavom koji je u pripremi te povremenim izložbama. Govorile su o fundusu muzeja i njegovim zbirkama, različitim medijima te specifičnostima i zanimljivostima povezanima uz određenu građu. Poseban naglasak pritom je stavljen na digitalizaciju arhivske i umjetničke građe, nove medije i njihovu digitalizaciju, način čuvanja te rizike i izazove s kojima se susreću u radu. Na koncu su se kratko osvrnule na studentsku praksu u MSU Zagreb koja je realizirana u sklopu projekta PerPeTuUm aGile. Na početku predstavljanja prisutne su pozdravili Aleksandar Mijatović, dekan Fakulteta, te Kosana Jovanović, voditeljica projekta PerPeTuUm aGile u koji je MSU Zagreb uključen kao jedan od partnera.