Objavljen ESF natječaj Popularizacija STEM-a

08.07.2020.
/ Vijesti /

Objavljen je natječaj “Jačanje kapaciteta organizacija civilnoga društva za popularizaciju STEM-a” financiran iz Europskog socijalnog fonda (ESF).

Cilj natječaja je jačati kapacitete organizacija civilnoga društva za aktivno uključivanje djece i mladih te opće populacije u popularizaciju STEM-a.

Specifično, natječaj je usmjeren na:

• Unaprjeđenje kapaciteta organizacija civilnoga društva za provedbu programa u području popularizacije STEM-a;
  • Unaprjeđenje suradnje organizacija civilnoga društva i odgojno-obrazovnih i visoko-obrazovnih institucija u području popularizacije STEM-a;
  • Povećanje broja aktivnosti s ciljem popularizacije STEM-a u općoj populaciji, s naglaskom na djecu i mlade.

Prihvatljivi prijavitelj može biti organizacija civilnoga društva s pravnim statusom udruge ili zaklade, a prijavitelj mora djelovati u partnerstvu s javnom znanstvenom institucijom/organizacijom iz STEM područja ili javnom visoko-obrazovnom institucijom iz STEM područja.

Najniži iznos bespovratnih sredstava koji se može dodijeliti pojedinom projektu iznosi 500.000,00 kn, a najviši iznos koji se može dodijeliti pojedinom projektu iznosi 3.000.000,00 kn.

Iznos bespovratnih sredstava po pojedinom projektu može iznositi do 100% prihvatljivih troškova, pri čemu prijavitelji i partneri nisu dužni osigurati sufinanciranje iz vlastitih sredstava.

Predaja projektnih prijedloga moguća je najranije od 15. srpnja 2020. godine od 9:00h , a krajnji rok za dostavu projektnih prijedloga je 31. prosinca 2020. godine.

Cjelovitu natječajnu dokumentaciju možete preuzeti na sljedećoj poveznici, a sva pitanja vezana uz natječaj mogu biti poslana elektroničkom poštom na adresu esf@udruge.vlada.hr (najkasnije prije isteka roka za podnošenje projektnih prijedloga).

Informativna radionica

Radionica za potencijalne prijavitelje na natječaj održat će se virtualnim putem u petak, 10. srpnja 2020., s početkom u 10:00 h.

Više informacija o radionici možete saznati na sljedećoj poveznici.