Održan pub-kviz o višejezičnosti ‘Jezikova juha’ u organizaciji Bilingualism Matters@Rijeka

10.05.2024.
/ Vijesti / /

Jučer se na Filozofskom fakultetu u Rijeci u povodu Dana Fakulteta održao osmi po redu pub-kviz o višejezičnosti „Jezikova juha“ u organizaciji Bilingualism Matters@Rijeka. U njemu je sudjelovalo 31 studenata, uglavnom s Filozofskog fakulteta u Rijeci, ali i s diplomskog studija Logopedija pri Sveučilištu u Rijeci te jedan student s Tehničkog fakulteta u Rijeci.

Devet ekipa sastavljenih od tri do četiri člana natjecalo se u svojem znanju o višejezičnosti, jezicima svijeta, hrvatskom jeziku i njegovim narječjima, manjinskim jezicima te izmišljenim jezicima i jezicima u književnosti.

Pobijedile su “Jezične mrvice” – studentice diplomskog studija Logopedija Sanela Bečirović, Dorotea Čučak, Gea Poropat i Maja Simčić. Za nagradu su dobile poklon-bonove iz jedne od riječkih knjižara. Drugoplasirani su bili “Juhini jezičci” s Filozofskog fakulteta u Rijeci, odnosno Tamara Čolić, Natali Marinković, Cintija Mičetić i Ian Sciucca. Treće mjesto zauzela je “Družba Pere Kvržice” s Filozofskog fakulteta u Rijeci u sastavu: Lucija Avsec, Kristina Knežević i Lorena Šustar.

Kviz su organizirale dr. sc. Maja Đurđulov i dr. sc. Iva Peršić s Odsjeka za talijanistiku, doc. dr. sc. Nataša Košuta s Odsjeka za germanistiku, izv. prof. dr. sc. Tihana Kraš s Odsjeka za anglistiku i Sandra Marman, mag. educ. croat. s Odsjeka za kroatistiku. Bilingualism Matters@Rijeka ogranak je međunarodne neprofitne organizacije Bilingualism Matters sa sjedištem u Edinburghu u Ujedinjenom Kraljevstvu koji od 2014. djeluje pri Filozofskome fakultetu u Rijeci. Svrha je ogranka prenošenje znanstvenih spoznaja o višejezičnosti široj javnosti, razvijanje svijesti o važnosti i prednostima višejezičnosti te njezino poticanje u društvu.