Održana radionica o mobbingu na radnome mjestu

02.12.2022.

Jučer je na Filozofskome fakultetu u Rijeci održana radionica Mobbing na radnome mjestu – radnopravni aspekti. Na samom početku okupljenima se je obratio prof. dr. sc. Aleksandar Mijatović, dekan Fakulteta, naglasivši važnost spomenute teme za društvo u cjelini. Radionicu je vodila prof. dr. sc. Sandra Laleta, predstojnica Katedre za radno i socijalno pravo Pravnoga fakulteta u Rijeci, koja je prisutnima pojasnila pojmove mobbinga i diskriminacije te također navela i nekoliko primjera iz sudske prakse. Stotinjak sudionika ove edukacije, među kojima su bili ravnatelji i zaposlenici obrazovnih institucija, stručnjaci za ljudske resurse iz raznih tvrtki, pravnici i suci riječkih sudova te nastavno i nenastavno osoblje Sveučilišta u Rijeci, imali su priliku međusobno razmijeniti iskustva i razmišljanja o mobbingu kao o učestaloj pojavi u radnome okruženju.

Radionica je održana u okviru projekta Povijest, Povijest umjetnosti, Talijanistika, Germanistika – razvoj, unapređenje i provedba stručne prakse (PerPeTuUm aGile), financiranog bespovratnim sredstvima u sklopu natječaja Europskih socijalnih fondova (ESF) te Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014 – 2020“.