Održana radionica o pripremi za zapošljavanje

27.01.2023.

U četvrtak 26. siječnja je na Filozofskome fakultetu u Rijeci, u suradnji s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje, održana radionica Priprema za zapošljavanje – metode i tehnike aktivnog traženja posla.

Predavačica Natalija Marković studentima je pojasnila što znači aktivno tražiti posao te kako napisati kvalitetnu molbu i životopis. Studenti su također imali prilike naučiti i kako se predstaviti poslodavcu te su im pružene i upute o tome gdje mogu pronaći dodatne informacije neophodne za učinkovit pronalazak budućeg radnog mjesta. Na radionici su osim studenata Filozofskoga fakulteta sudjelovali i studenti ostalih fakulteta riječkoga Sveučilišta.

Radionica je održana u okviru projekta Povijest, Povijest umjetnosti, Talijanistika, Germanistika – razvoj, unapređenje i provedba stručne prakse (PerPeTuUm aGile), financiranog bespovratnim sredstvima u sklopu natječaja Europskih socijalnih fondova (ESF) te Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014 – 2020.