Održana Svečana sjednica Filozofskog fakulteta u Rijeci

10.05.2024.
/ Vijesti /

Svečana sjednica Filozofskog fakulteta u Rijeci održana je 9. svibnja 2024. godine.
Prisutnima su se uz Dekana obratile i Prorektorica za digitalizaciju i razvoj, prof. dr. sc. Senka Maćešić te Iva Erceg, pročelnica Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje, kulturu, sport i mlade Grada Rijeke.
Uz brojne goste Sjednici su se odazvali i nagrađeni profesori i studenti te zaposlenici Filozofskog fakulteta u Rijeci.

Središnji dio Sjednice činila je dodjela nagrada i priznanja u raznim kategorijama profesorima i studentima.
Zahvalnica za doprinos razvoju Fakulteta dodijeljena je prof. dr. sc. Marini Biti, prof. dr. sc. Nevenu Budaku te prof. dr. sc. Nataši Lah.
Povelja za iznimne uspjehe u znanstvenom i nastavnom radu te za velik doprinos razvoju Fakulteta i širenju njegovog ugleda dodijeljena je prof. dr. sc. Marini Biti.
Nagrada Filozofskoga fakulteta za znanstvenoistraživački rad u području društvenih znanosti dodijeljena je izv. prof. dr. sc. Asmiru Gračaninu.
Nagrada Filozofskoga fakulteta za mlađe znanstvenike u području društvenih znanosti dodijeljena je Katarini Banov Trošelj.
Nagrada Filozofskoga fakulteta za popularizaciju znanosti u području humanističkih dodijeljena je doc. dr. sc. Ivanu Cerovcu dok je u području društvenih znanosti dodijeljena dr. sc. Ivani Miočić.
Nagrada Filozofskoga fakulteta za transfer znanja i društveni angažman po prvi je puta dodijeljena prof. dr. sc. Svjetlani Kolić-Vehovec.
Za nastavnu izvrsnost nagrađeni su prof. dr. sc. Aneta Stojić u kategoriji nastavnika te dr. sc. Lovro Kralj u kategoriji suradnika.

Drugi dio dodijele nagrada činile su one namijenjene studentima.
Nagrada dekana za izvrsnost dodijeljena je Leoni Šumberac, studentici 1. godine sveučilišnog diplomskog  studija Psihologije.
Nagrada dekana za studentski stručni/znanstveni/umjetnički rad dodijeljena je Valnei Siljan, studentici 3. godine sveučilišnog prijediplomskog studija Pedagogije (jednopredmetni).
Nagrada dekana za volontiranje Antoniji Zlatarić, studentici 1. godine sveučilišnog prijediplomskog studija Pedagogije (jednopredmetni).
Nagrada dekana za studentski aktivizam Katarini Škrbić, studentici 1. godine sveučilišnog diplomskog studija Prevoditeljski studij.
Nagrada dekana za sport dodijeljena je Lei Vukoja, studentici 3. godine sveučilišnog prijediplomskog studija Psihologije.

Svečanost je završena izvedbom Gaudeamusa.