Ovogodišnji znanstveni skup Hrvatskog društva za primijenjenu lingvistiku

16.06.2023.
/ Vijesti / /

Djelatnice Filozofskog fakulteta u Rijeci Branka Drljača Margić, Tihana Kraš, Mihaela Matešić i Maša Plešković jučer, danas i sutra izlažu na 37. međunarodnom znanstvenom skupu Hrvatskog društva za primijenjenu lingvistiku (HDPL) pod nazivom “Jezik i migracije” na Filozofskom fakultetu u Osijeku.

Cilj je ovogodišnjeg skupa ispitati odnos između migracija i jezika, s posebnim osvrtom na primijenjenu lingvistiku u kontekstu suvremenih migracijskih zbivanja. Neka od pitanja kojima se skup bavi jesu: Što se u kontekstu migracija događa s jezikom? Što se događa s jezičnim ponašanjem pojedinaca koji su uključeni u takva kretanja, a što s jezičnim ponašanjem domicilnog stanovništva? Što se događa s učenjem jezika, višejezičnošću, jezičnom politikom?