Poziv na gostujuće predavanje izv. prof. dr. sc. Krešimira Purgara “Metodologija likovne kritike”

05.12.2022.

Zadovoljstvo nam je pozvati vas na gostujuće predavanje izv. prof. dr. sc. Krešimira Purgara u srijedu 7. prosinca 2022. s početkom u 11:15 sati na Filozofskom fakultetu u prostoriji F-501 (5. kat) na temu „Metodologija likovne kritike“.

Dr. sc. Krešimir Purgar izvanredni je profesor na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku i voditelj diplomskog studija Vizualni studiji, kritika i teorija umjetnosti. Sudjelovao je na četrdesetak znanstvenih i stručnih simpozija, primjerice u Genovi, Colorado Springsu, Taormini, Rimu, Firenci, Manchesteru, Skoplju, Dartmouth Collegeu, na University of Western Ontario, kao i na University of Chicago. Održao je pozvana predavanja na sveučilištima u Palermu, Cagliariju, Genovi, Tirani, Pragu, Mostaru, Krakovu, Milanu i Enni. Među njegovim najnovijim knjigama su The Palgrave Handbook of Image Studies (ur.), Palgrave Macmillan (2021), The Iconology of Abstraction. Non-figurative Images and the Modern World (ur.), Routledge (2020.); Iconologia e cultura visuale. W.J.T. Mitchell, storia e metodo dei visual studies, Carocci (2019); Pictorial Appearing. Image Theory After Representation, Transcript (2019); W.J.T. Mitchell’s Image Theory. Living Pictures (ur.), Routledge (2017), Theorizing Images (ur.), Cambridge Scholars Publishing (2016). Uredio je i udžbenik Studiare le immagini – Teorie, concetti, metodi, Carocci (2022).

Predavanje organizira Katedra za povijest i teoriju moderne i suvremene umjetnosti Odsjeka za povijest umjetnosti, a održava se u okviru projekta Povijest, Povijest umjetnosti, Talijanistika, Germanistika – razvoj, unapređenje i provedba stručne prakse (PerPeTuUm aGile) financiranog bespovratnim sredstvima u sklopu natječaja Europskih socijalnih fondova (ESF) te Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014 – 2020“. Radujemo se Vašem dolasku.