Profesorica Danijela Marot Kiš održala predavanje na Hankuk University of Foreign Studies

06.06.2023.

Prof. dr. sc. Danijela Marot Kiš je jučer, 5. lipnja 2023. godine na Hankuk University of Foreign Studies održala predavanje na temu ˝Dubravka Ugrešić˝ za studente južnoslavenskih studija. U Južnoj Koreji profesorica Marot Kiš boravi u sklopu Erasmus+ projekta KA171 2022 zajedno s kolegama, profesoricom Sanjom Zubčić i profesorom Dejanom Durićem koji su prisustvovali predavanju. Predavanju su prisustvovali i profesor Kim Sang Hun te profesorica Marina Biti koja je u ovoj akademskoj godini gost predavač na Hankuk University of Foreign Studies. Svojim je predavanjem profesorica Marot Kiš predstavila književni opus hrvatske književnice Dubravke Ugrešić, autorice kojom se i ranije bavila. O posebnom interesu korejske akademske i šire zajednice za ovu temu svjedoči i činjenica da profesor Kim Sang Hun upravo prevodi roman “Ministarstvo boli” na korejski jezik.