Šesti međunarodni sastanak Erasmus+ projekta TEAM

27.06.2023.
/ Vijesti / /

Članice projektnog tima s Filozofskog fakulteta u Rijeci Maša Plešković, Nataša Košuta, Zvjezdana Vrzić, Tihana Kraš i Sandra Jukić jučer i danas sudjeluju na šestom međunarodnom sastanku Erasmus+ projekta TEAM (Teacher Education About Multilingualism) na Sveučilištu u Edinburghu u Ujedinjenom Kraljevstvu. Na sastanku sudjeluju i predstavnici preostalih osam partnerskih institucija iz sedam zemalja (Grčka, Italija, Izrael, Njemačka, Poljska, Španjolska i Ujedinjeno Kraljevstvo). Projekt TEAM strateško je partnerstvo za visoko obrazovanje Europske unije, kojem je cilj razviti resurse za obrazovanje budućih nastavnika razredne i predmetne nastave o višejezičnosti kako bi mogli adekvatno pristupiti jezičnoj i kulturnoj raznolikosti u razredu te udovoljiti potrebama učenika-doseljenika i pospješiti njihovu integraciju u društvo.