Stručno usavršavanje nastavnika na Sveučilištu Sorbonne

U sklopu Erasmus programa za nastavno osoblje, doc. dr. sc. Barbara Španjol-Pandelo, dr. sc. Palma Karković-Takalić (Odsjek za povijest umjetnosti) i doc. dr. sc. Kosana Jovanović (Odsjek za povijest), suradnice Centra za istraživanje srednjovjekovne baštine Jadrana, proveli su stručno usavršavanje na Sveučilištu Sorbonne u Parizu. Pri boravku na Sveučilištu primljene su od strane prodekana prof. dr. sc. Frédérica Billieta koji ih je uputio u rad Sveučilišta i pojedinih sastavnica. Na sastanku sa prodekanom Billetom razgovaralo se o sklapanju daljnje suradnje između Filozofskog fakulteta u Rijeci i Sveučilišta Sorbonne. Tijekom stručnog usavršavanja provedena su i brojna istraživanja kako dostupnih materijala u knjižnicama (Bibliothèque de l’Institut national d’histoire de l’art i Bibliothèque nationale de France), tako i brojnih lokaliteta s ciljem proučavanja povijesno-kulturnih znamenitosti u Parizu i šire (Saint Denis, Chartres, Liévin) povezanih sa znanstvenim interesima nastavnica.