Studenti kroatistike kod Šenoe, Zagorke i u DHK

30.11.2022.

Studenti preddiplomskog studija kroatistike 29. studenog bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu s izv. prof. dr. sc. Sanjom Tadić-Šokac i doc. dr. sc. Marijom Kolarom. Uz vodstvo Jamine Reis iz Kuće Šenoa posjetili su više lokacija užeg gradskog središta povezanih sa životom i stvaralaštvom Augusta Šenoe (Europski trg, Trg bana Josipa Jelačića, Krvavi most, Kamenita vrata, Trg sv. Marka, Strossmayerovo šetalište). U Društvu hrvatskih književnika ugostio ih je tajnik Marko Gregur, koji je predstavio rad društva i poklonio im časopis Republika i izdanja društva. Posjetili su i Memorijalni stan Marije Jurić Zagorke, gdje je o njezinu životu i stvaralaštvu govorila Martina Findrik, koja je uime Centra za ženske studije fakultetskoj knjižnici donirala zbornike radova s njihovih znanstvenih skupova o Zagorki.