09.05.2023.
/ Vijesti / /

Tribina o kvaliteti Iz studentske perspektive: kako sustav za osiguravanje kvalitete doprinosi kvaliteti studiranja? održana je u ponedjeljak, 8. svibnja 2023 u sklopu tjedna obilježavanja 25. godina od osnutka Filozofskog fakulteta.

Nakon pozdravne riječi dekana prof. dr. sc. Aleksandra Mijatovića održana su sljedeća izlaganja kao uvod u diskusijske teme:

• Anna Maria Prendivoj i Ana Sanković: Svi mi zajedno činimo kvalitetu
  • Katarina Škrbić: O Studentskom zboru FFRI
  • Katarina Čović, Lorena Ćejić i Roberta Miljanović: Savladavanje povijesti uz terenske nastave i stručne prakse
  • Nikolina Ćurić i Lucija Miklić: Kolegij Osiguranje kvalitete u odgoju i obrazovanju i osvrt na provedbu kvalitete na Filozofskom fakultetu u Rijeci
  • Moris Bolković: US IKS – Održavanje udruge i sustavna podrška studentskim udrugama
  • Ema Čolaković, Matea Mavrinac i Lea Vidaković: Novi plan i program Udruge studenata kroatistike IDIOM
  • Ivona Dakić, Petra Tončić i Eliza Vickić: Predstavljanje Udruge studenata psihologije PSIRIUS
  • Matea Barišić, Jakob Bičvić, Matea Cvitko i Lorena Mikanović: Germanistika – više od predavanja
  • Valentina Bolić: Što kvaliteta studija znači za mene i gdje ju vidim na Odsjeku za talijanistiku?
  • Dora Križnik i Petra Radić: Klub studenata povijesti umjetnosti ARTeFACT i naše viđenje njegovog doprinosa kvaliteti studiranja
  • Hrvoje Matrljan: Kvaliteta studija Filozofije

Uz velik interes prisutnih razvila se diskusija o različitim aspektima studentske angažiranosti i unapređivanju kvalitete studija. Ovim putem najavljujemo održavanje novih tribina s temama vezanim za održavanje i unapređivanje kvalitete na Filozofskom fakultetu u narednim semestrima.