Znanstvenici našeg fakulteta izlažu na popularnoznanstvenom festivalu ‘Pint of Science’

15.05.2024.
/ Vijesti / /

Od 13. do 15. svibnja 2024. na tri lokacije u Rijeci održava se popularnoznanstveni festival Pint of Science, u kojem sudjeluju i djelatnici našeg fakulteta. Danas će u 20 sati u Galileo baru u Astronomskom centru Rijeka izv. prof. dr. sc. Tihana Kraš s Odsjeka za anglistiku održati predavanje Zašto je višejezičnost dobra za mozak te koje još prednosti donosi. U ponedjeljak 13. svibnja 2024. u Bačva pubu dr. sc. Mario Pintarić s Odsjeka za povijest umjetnosti održao je predavanje Rijeka – grad rocka i barocka: istina ili mit?.

Pint of Science održava se svakog svibnja od 2013. u trajanju od tri dana u gotovo 30 zemalja diljem svijeta. U Hrvatskoj se festival održava četvrtu godinu zaredom. Od samog početka održava se u Rijeci, a od ove godine i u Zagrebu. U opuštenoj atmosferi znanstvenici na festivalu govore o aktualnostima u svijetu znanosti kako bi znanstvena otkrića približili široj javnosti.

Program ovogodišnjeg festivala u Rijeci možete pogledati ovdje.