Znanstveno-stručni skup ‘Srednjovjekovna drvena korska sjedala istočne obale Jadrana – funkcija, obnova i prezentacija’

30.11.2023.

Hrvatski restauratorski zavod, Institut za povijest umjetnosti, Odsjek za povijest umjetnosti Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci i Icono-STALLA Misericordia International organizirali su međunarodni znanstveno-stručni skup Srednjovjekovna drvena korska sjedala istočne obale Jadrana – funkcija, obnova i prezentacija. Stručnjaci iz područja povijesti umjetnosti, arhitekture, konzerviranja i restauriranja pokušat će na skupu utvrditi glavne okosnice strategije i programa očuvanja te zaštite drvenih korskih sjedala prema standardima današnje teorije i prakse.

Skup će se održati od 7. do 9. prosinca 2023. godine u Muzeju hrvatskih arheoloških spomenika u Splitu. Za sve zainteresirane bit će omogućeno online sudjelovanje. Rok za prijavu sudjelovanja uživo i online je 1. prosinca 2023. godine.