12.09.2023.

„Poučavanje i vrednovanje pisanja – program usavršavanja za učitelje i nastavnike“ novi je program cjeloživotnog obrazovanja na FFRI-u. Sadržaj programa izravno je povezan s primjenom novoga predmetnoga kurikuluma Hrvatskoga jezika za osnovnu i za srednju školu, kojim je propisano, između ostaloga, poučavanje i vrednovanje različitih tekstnih oblika. Obuhvaća praktične sadržaje iz područja:

1. filologije (hrvatski jezik, hrvatska književnost, svjetska književnost)
2. psihologije obrazovanja (procesi čitanja i pisanja; vrednovanje učenika)
3. logopedije (komunikacijski i jezični poremećaji, specifične teškoće čitanja i učenja)
4. metodike nastave hrvatskoga jezika i književnosti (metodički sadržaji iz područja teksta, diskursa, interpretacije književnoga teksta).

Uspješnim završetkom programa polaznici i polaznice stječu potvrdu s insignijama Filozofskoga fakulteta u Rijeci, Sveučilišta u Rijeci te Republike Hrvatske. Program počinje 7. listopada 2023. godine i izvodi se subotom.

Natječaj je otvoren do 30. rujna 2023. godine. Prijave se primaju od 1. rujna do 30. rujna 2023. godine e-poštom na adresu: pco-pisanje@ffri.uniri.hr (obavezni prilozi su preslike tražene dokumentacije te ispunjena i potpisana prijavnica).

Kontakt: pco-pisanje@ffri.uniri.hr