Projekt YEVE i Hrvatskog centra za razvoj volonterstva u Knjižnici FFRI

14.03.2023.
/ Vijesti / /

U okviru projekta YEVE – YOUNG EUROPEANS VOLUNTEERING FOR EUROPE te uz Hrvatski centar za razvoj volonterstva koji sudjeluje kao partner u ovom europskom projektu, u narednih nekoliko dana u Knjižnici FFRI provodit će se aktivnosti  vezane uz kampanju koja za cilj ima popularizaciju i promicanje razgovora o mentalnom zdravlju.

Glavni cilj YEVE projekta je poticati mlade kako bi postali aktivni i angažirani građani te postali akteri promjena. YEVE nastoji postići te ciljeve vođenjem niza treninga (online i uživo), za grupu od 42 mladih ljudi iz sedam različitih zemalja (Portugala, Italije, Francuske, Rumunjske, Bugarske, Belgije i Španjolske). Među tim mladim ljudima su i dvije naše studentice: Andrea Latifović (studentica Učiteljskog fakulteta) i Mihaela Idžanović (studentica Filozofskog fakulteta).

Više informacija o projektu, aktivnostima i kampanji možete pročitati u tekstu nositeljice kampanje Mihaele Idžanović ovdje.

YEVE – Young Europeans Volunteering for Europe
Hrvatski centar za razvoj volonterstva

Aktivnosti kampanje pratite na instagramu Knjižnice.